خودروهای محیط زیست در انتظار تخصیص سهمیه بنزین / افزایش ۳برابری هزینه‌های گشت‌زنی یگان‌های حافظتی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به ضرورت تخصیص سهمیه بنزین به سازمان‌های حفاظت محیطزیست و جنگل‌ها، گفت:بی‌توجهی به تامین سوخت نیروهای حفاظتی باعث کاهش قدرت پیشگیری‌ و جولان متخلفین در مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست می‌شود.

به گزارش یاشیل یول به نقل از خانه ملت، حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به ضرورت تخصیص سهمیه بنزین به سازمان‌های حفاظت محیط زیست و جنگل‌ها، گفت: سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین مشکلات بسیار زیادی را برای سازمان محیطزیست و جنگل‌ها ایجاد کرده است.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تامین نشدن سوخت وسایل نقلیه محیطبانی بر روی گشت و پایش زیست محیطی موثر است، افزود: بی توجهی به تامین سوخت برخی از اقشار جامعه مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است. به عنوان مثال معلمانی که برای تدریس به روستا‌ها می‌روند و یا تاکسی‌های برون شهری که مسافت طولانی طی می‌کنند به سوخت بیشتری نیاز دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی مشکلات پیرامونی افزایش و سهمیه‌بندی بنزین، اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد پس از بررسی‌های مجدد، برنامه‌ریزی جدیدی در خصوص سهمیه بندی بنزین به منظور رفع مشکلات برخی از نهاد‌ها و سازمان‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص بنزین به یگان‌های حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها هزینه گشت‌زنی و پایش محیطزیستی را تا 3 برابر افزایش می‌دهد، تصریح کرد: این سازمان‌ها حتی قبل از افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین با مشکلات ناشی از کمبود اعتبار مواجه بودند و در حال حاضر با مشکل وسیع تری نسبت به قبل مواجه شدند. از طرفی عدم تدبیر برای این چالش باعث کاهش  قدرت پیشگیری‌ نیروها و  جولان متخلفین در مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست می‌شود.

نیکزادی پناه با بیان اینکه راهکار رفع مشکلات تامین سوخت برای محیط زیست افزایش سه برابری اعتبارات گشت‌زنی و پایش محیط زیستی و محیطبانی است، خاطرنشان کرد: دولت به دلیل کمبود بودجه، نرخ بنزین را افزایش داد. بنابراین توان پرداخت اعتبار بیشتری به یگان‌های حفاظتی را ندارد. بر همین اساس تخصیص سهمیه سوخت بیشتر به سازمان‌ها نظارتی و حفاظتی تا حدودی رافع مشکلات به موجود آمده است.

ارسال نظر