افزایش سگ‌های ولگرد در تبریز

جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری تبریز بررسی علت افزایش آمار سگ‌های ولگرد در این شهر بود.

به گزارش یاشیل یول به نقل از فارس، عبدالله تقی‌پور رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز دیشب در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه کمیته مدیریت حیوانات شهری در کمیسیون ایجاد شده است اظهار داشت: افرادی هستند که در این زمینه با علاقه فعالیت می‌کنند.

قربانیان معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز نیز در این جلسه گفت: از سال ۹۲ شهرداری تبریز با پناهگاه پردیس قرارداد داشت که به تازگی مدت زمان آن به اتمام رسیده‌ است.

وی ادامه داد: به تازگی تصمیم گرفته شد با شرکتی همکاری شود که فیستول های بیهوشی تولید می‌کند تا در زنده‌گیری سگ های ولگرد استفاده شود. 

قربانیان با بیان اینکه تا جایی که پناهگاه پردیس ظرفیت نگهداری سگ‌ها را دارد آنها را به این پناهگاه تحویل می‌دهیم گفت: زمانیکه ظرفیت پناهگاه تکمیل شد سگ های ولگرد را از تبریز دورسازی می‌کنیم.

وی افزود: به زودی طرحی از طریق پناهگاه حیوانات پردیس به شهرداری ارائه می‌شود تا حیواناتی که زنده‌ گیری می‌شود در این مرکز عقیم سازی، انگل زدایی و در کانون‌های مشخص شده رهاسازی شود.

ژیلا پورایرانی مدیر پناهگاه حیوانات پردیس در این جلسه با اعلام اینکه ۵۰ هزار نفر حیوان دوست در تبریز وجود دارند و آنها در اداره پناهگاه همکاری ‌می‌کنند گفت: مخالف استفاده از فیستول‌های بیهوشی با دوز‌ بالا هستیم اما در بحث عقیم‌سازی و انگل زدایی همکاری می‌کنیم.

‌وی افزود: تمام تلاش ما کمک به تبریز و بالا بردن نام آن در دنیا است زیرا امروز تبریز به عنوان شهری که فرهنگ حیوان دوستی در آن وجود دارد در دنیا شناخته شده است.

تقی‌پور رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در پایان گفت: نیاز است تا به وضعیت سگ‌های ولگرد رسیدگی شود چراکه با رسیدن فصل سرما و کوتاه شدن روز‌ها موجب ایجاد ترس در شهروندان و به خصوص کودکان محصل می‌شود.

ارسال نظر