نخستین مدرسه سبز در البرز احداث می شود

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز از احداث نخستین مدرسه سبز در البرز با توجه به محدودیت منابع و اهمیت حفظ محیط زیست خبر داد.

به گزارش یاشیل یول به نقل از فارس، محمد دلاوریان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز گفت: در راستای بهینه سازی فضای آموزشی استان و حفاظت از محیط زیست و اکوسیستم ساخت مدارس مطلوب در دستور کار قرار گرفته که مدارس سبز از جمله آن ها بوده که از ویژگی های خاصی برخوردار هستند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز مطرح کرد: با توجه به محدودیت منابع، بهینه سازی سوخت به خصوص سوخت های فسیلی در دستور کار هیأت دولت قرار دارد که در این راستا در این مدارس به این امر توجه و از انرژی پاک (نور خورشید) کمک گرفته می شود.

دلاوریان با اشاره به اهمیت پسماندها اظهار کرد: در این مدارس، به منظور مصرف بهینه آب، آبیاری فضاهای سبز و شستشوی مدارس نیز با استفاده از جمع آوری آب برف و باران و همچنین تفکیک زباله از مبدأ صورت می گیرد.

وی با اشاره به ویژگی های این نوع مدارس بیان کرد: هوشمند سازی و کنترل نور و سوخت در مرحله نهایی طراحی و مشاوره قرار دارد. کلنگ نخستین مدرسه سبز در زمین جنب اداره آموزش و پرورش ناحیه سه کرج واقع در خیابان مطهری بر زمین می خورد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز عنوان کرد: این مجموعه به صورت پایلوت در این منطقه آغاز به کار می کند تا در صورت بروز مشکلات، ایرادات آن مرتفع شود و سپس ادامه احداث آن در دیگر مناطق کرج در دستورکار آموزش و پرورش قرار گیرد.

ارسال نظر