وتوی لایحه مقابله با عقب نشینی های زیست محیطی ترامپ

فرماندار دموکرات نیویورک لایحه ای را که برای مقابله با نادیده گرفتن قوانین زیست محیطی که در دوران ریاست جمهوری ترامپ طراحی شده بود، وتو کرد که این کار موجب خشم قانون گذاران و گروه های زیست محیطی شد.

به گزارش یاشیل یول، این لایحه که لایحه "بیمه ترامپ" نامیده می شود، به منظور اضافه کردن رشته ای از قوانین مربوط به حقوق زیست محیطی و حقوق کار معرفی شده توسط باراک اوباما به قانون کالیفرنیا، طراحی شده است.

این قانون در سال 2025 و روزی که ترامپ در صورت موفقیت در دومین دوره ریاست جمهوری مسئولیت خود را به پایان رساند، تضمین می کند که این ایالت، در زمان رئییس جمهور 45 ام، تحت سیاست های تغییر ناپذیر اوباما فعالیت خواهد کرد.

با این حال، فرماندار، گاوین نیوزوم این قانون را "راه حل در جستجوی یک مشکل" توصیف کرد و اظهار داشت که این قانون، ایالت را بدون ایجاد فضای مناسب برای ایجاد نوآوری های جدید که ممکن است بر سیاست های زیست محیطی آینده تأثیر بگذارد به علوم قدیمی گره می زند.

وی در یادداشت وتو نوشت: "هیچ ایالت دیگری برای شکست سیاست های زیست محیطی ترامپ سخت تر نجنگیده است و اینگونه هم ادامه خواهد یافت."

با این حال قانون گذاران و فعالان، این فرماندار را متهم كرده اند كه سیاستی که وتو کرده است را به خوبی درک نکرده است و در مقابل مخالفت صنعت "چشم پوشی" می كند.

تونی اتکینز، یکی از سناتور های ارشد سنا می گوید، دول فدرال، در حالی به عقب نشینی ازقوانین زیست محیطی ادامه می دهد که اثرات تغییرات اقلیمی روز به روز بیشتر می شود. من و همکارانم تمام تلاش خود را می کنیم که وضعیت را به قبل تغییر دهیم و جلوی این عقب نشینی را بگیریم.

منبع : independent

ارسال نظر