واکنش استاد دانشگاه شهید بهشتی به خبر وقوع زلزله در تبریز:

درباره وضعیت نامناسب شهر تبریز در برابر زلزله هشدار داده ام

امیر ساعدی داریان، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در اینستاگرامش از وضعیت نامناسب شهر تبریز در مقابله با زلزله احتمالی این شهر خبر داد.

به گزارش یاشیل یول، امیرساعدی داریان عضو هیئت علمی دانشگاه شهیید بهشتی پس از وقوع دو زلزله در آذربایجان شرقی و غربی در اینستاگرامش نوشت: دیشب یعنی یکم تیرماه نود و هفت، ساعت نه و سی و پنج دقیقه زلزله ای به بزرگی دو و نه دهم ریشتر در عمق ده کیلومتری زمین در هفت کیلومتری شهر تبریز رخ داد. منشا این زمین لرزه گسل تبریز بوده. امروز صبح هم ساعت هشت و بیست دقیقه زلزله ای به بزرگی چهار و چهار دهم ریشتر در ده کیلومتری عمق زمین در قطور آذربارجان غربی رخ داد. تا این لحظه خوشبختانه هیچ خسارتی از دو رویداد فوق گزارش نشده. اگر چه گسل ایجاد کننده زلزله تبریز و قطور یکی نیستند و منشا جداگانه ای داشته اند ولیکن نمیشه اثر گذاری آنها روی هم رو به طور کلی نادیده گرفت.

بنده بارها در خصوص وضعیت بسیار بسیار نامناسب تبریز در برابر زلزله صحبت کرده ام و مقالات متعددی هم در رسانه های محلی و هم کشوری دراین خصوص نوشته ام. شهر تبریز بالاخص بخش های فرسوده اطراف شهر در برابر زلزله ناپایدار و خطرآفرین هستند. سعی می کنم اگر عمری بود این هفته مقاله  دیگری در این خصوص و با جزئیات مساله رو شرح بدم.

ارسال نظر