مدیرکل صید و شکار سازمان محیط زیست:

محیط زیست شکار را ممنوع نکرده بود

مدیرکل شکار محیط زیست گفت: اینکه گفته می‌شود سازمان محیط زیست برای ۵ سال شکار را ممنوع کرده بود نادرست است. در سال۹۳و۹۴فرصتی به مناطق داده شد اماسال۹۵پروانه شکارویژه درقرقهای اختصاصی صادرشد.

به گزارش یاشیل یول به نقل از مهر؛ مدیرکل شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست  در نشست خبری پروانه‌های شکار ویژه این سازمان گفت: اینکه گفته می‌شود سازمان محیط زیست برای مدت پنج سال شکار را ممنوع کرده بود نادرست است. فرصتی در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به مناطق داده شد اما در سال ۱۳۹۵ در قرق‌ها پروانه شکار ویژه در قرق‌های اختصاصی صادر شد. البته خارج از مناطق بود و در قرق‌های اختصاصی که رشد جمعیت داشتیم. 

علی تیموری ادامه داد: آقای هوشنگ ضیایی ناظر سرشماری ما بود و خوشبختانه در سال ۱۳۹۵ رشد جمعیت داشتیم و بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حیات وحش علفخوار داشتیم. 

تیموری تصریح کرد: در استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و البرز سازمان محیط زیست مجوز شکار کل و قوچ و آهو صادر کرد. در استان گیلان و خوزستان هم صد راس پروانه انتفاعی شکار گراز صادر شده است. در حالی که گراز حتی بدون اینکه پولی به سازمان محیط زیست برسد شکار می‌شد و در قانون هم گونه‌ای مزاحم تلقی شده است.

وی گفت: زمانی که تفاهم‌نامه شکار با صندوق ملی محیط زیست در ۴ بهمن ماه ۱۳۹۶ منعقد شد من روز بعد پنج صفحه مفصل تفاهم‌نامه را در مصاحبه‌ای تفصیلی برای صدا و سیما توضیح دادم اما متوجه شدم مصاحبه اخیراً منتشر شده است.

ارسال نظر